BOX_DORN.jpgBOX_SOLARIUM.jpgBOX_AKTUALITY.jpgBOX_KONTAKT.jpgBOX_FACEBOOK_2.jpg

 

 

Masáže

Čínská masáž

 

Čínská masáž, neboli Tuina, je uznávanou terapeutickou metodou, která se používá při léčbě celé řady zdravotních problémů. Jedná se o druh masáže, který stimuluje proudy energie včetně bodů, které na nich leží a tudíž funguje na stejném principu jako akupunktura. Tuina se aplikuje po celém těle, s vyjímkou končetin včetně prstů u rukou a nohou, kde je vhodnější používat jehly. Při aplikaci Tuiny používáme celou škálu masážních technik, pomocí kterých můžeme stimulovat funkci jednotlivých meridiánů, vybalancovat proud energie Čchi a povzbudit činnost tělních tekutin a vnitřních orgánů, na nichž správná funkce těla a mysli pacienta závisí. 

Mnoho zdravotních problémů je způsobeno blokádami na dráze energie, které mohou způsobovat bolesti, otoky a akumulaci odpadních látek. Pakliže se nám povede energii znovu rozproudit a znovunastolit cirkulaci poškozených tkání, dojde k postupné rekonvalescenci. Masáž navíc pacienta zanechá s příjemným pocitem fyzické a duševní relaxace a revitalizace. 

Skoro každý může na vlastní kůži pocítit blahodárné účinky čínské masáže, ale oblasti, kde byly zjištěny nejefektivnější výsledky jsou následující : bolesti svalů, bolesti hlavy, migrény, únava vlivem přepracování, napětí v oblasti krku a ramen, uskřípnutý nerv a nejrůznější sportovní zranění. Tuina je zvláště účinná při poranění měkkých tkání, opakovaném natažení svalů, bolesti kloubů, poúrazových onemocnění svalů, při bolesti a omezené pohyblivosti krční páteře způsobenou artritidou, vychýlená nebo dislokovaná meziobratlová ploténka, ankylosující spondylatritida ( Bechtěrevova nemoc ), tenisový loket, zmrzlé rameno atd.